MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE
EMEK DEMOKRASİ VE BARIŞ İÇİN HAYDİ 1 MAYISA! 1 Mayıs birlik mücadele ve dayanışma günü Kocaeli’n de DİSK,KESK,TMMOB ve TTB ‘nin öncülüğünde kutlanacaktır. Etkinlik programına yazımızın devamından erişebilirsiniz. 0
EMO’DAN YURTTAŞLARA UYARI: ÇİFTE GÜVENLİK UYGULAMALARI KULLANIN Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi; Türkiye’de milyonlarca yurttaşın kimlik bilgilerinin sızmasının ardından yaşanan güvenlik zafiyeti nedeniyle acil olarak yeni bir güvenlik sistemine geçilmesini istedi. Ülkemizde kişisel verilerin güvenliği konusunda zafiyetten öte ciddiyetsizlik yaşandığına dikkat çeken EMO; yurttaşlara bankacılık sistemi başta olmak üzere işlemlerde çift güvenlik sistemleri kullanmaları uyarısında bulundu. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından erişebilirsiniz. 0
ELEKTRİKTE YENİ RANT KAPILARI Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), dağıtım kuruluşlarını satın alan şirketlere, iade edilen kayıp ve kaçak bedellerini geri tahsil etmeleri; temsil, ağırlama ve sosyal sorumluluk gibi pek çok harcamalarını faturaya yansıtmaları ve kamu mülkiyeti üzerinden kira ve reklam geliri elde etmelerini sağlayacak tebliğe karşı dava açtı. EMO’nun basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. 0
KATLİAMLARI DURDURUN! Şubemiz, Ankara`da yaşanan saldırıyla ilgili bir basın açıklaması yaparak, can güvenliğini sağlayamayan yetkilileri istifaya çağırdı. Yaşamını kaybeden yurttaşlarımızın yakınları ve tüm halkımıza başsağlığı dileğinde bulunulan açıklamada, `Arkasında hangi güç yer alırsa alsın, insanları hedef alan terör eylemlerinin haklı hiçbir nedeni olamaz` denildi. Basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. 0
CERATTEPE DİRENİŞİ’NE YAPILAN MÜDAHALEYİ KINIYORUZ Artvin’in Kafkasör Yaylası’nda altın ve bakır madeni bulunan Cerattepe Bölgesi’ne mahkemenin keşfini dahi beklemeden girmeye çalışan şirketin araçlarına karşı halkın gösterdiği direnişi destekliyoruz. “Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir” denilerek Anayasal güvence altına alınmış haklarını kullanan bölge halkına karşı yapılan saldırıyı kınıyoruz. Yine Anayasa’ya göre insanların sağlıklı yaşam hakkını ve çevreyi korumak bizatihi devletin göreviyken, devlet gücünü elinde bulunduran iktidarın bu görevini yerine getirmek bir yana yaşam haklarına sahip çıkan insanlarımızı hedef alan müdahaleleri kabul edilemez. 0Etkinlikler

Mayıs 2016

PTS

SL

ÇRŞ

PRŞ

CUM

CTS

PAZ

17

 25 

 26 

 27 

 28 

 29 

 30 

 01 

18

 02 

 03 

 04 

 05 

 06 

 07 

 08 

19

 09 

 10 

 11 

 12 

 13 

 14 

 15 

20

 16 

 17 

 18 

 19 

 20 

 21 

 22 

21

 23 

 24 

 25 

 26 

 27 

 28 

 29 

22

 30 

 31 

 01 

 02 

 03 

 04 

 05 

23

 06 

 07 

 08 

 09 

 10 

 11 

 12 

24

 13 

 14 

 15 

 16 

 17 

 18 

 19 

 

Bilgi Edinme

Kendi adınıza
(Bireysel / Gerçek Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu


Kurumunuz adına
(Tüzel Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

 

e-Liste

Odamız duyurularının düzenli olarak e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız;
Lütfen adınızı ve e-posta adresinizi giriniz.

Adınız:

E-Posta Adresiniz:

  • Haberler
  • Duyurular
  • Oda Görüşleri/Raporlar
  • Basın Açıklamaları
  • Yazılı Basında
  • Görsel Basında
  • Basından
  • Yitirdiklerimiz
  • Tümü

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 28.04.2016

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri, 28 Nisan 2016 Perşembe günü, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın`ı makamında ziyaret etti.

SEDAŞ ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 28.04.2016

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri, 28 Nisan 2016 Perşembe günü, SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven`i makamında ziyaret etti.

TEDAŞ ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 28.04.2016

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri, 28 Nisan 2016 Perşembe günü, TEDAŞ Sakarya Koordinatörü Tuncer Yeşilyurt`u makamında ziyaret etti.

EMO GENÇ TOPLANTISI DÜZENLENDİ 27.04.2016

    

Kocaeli Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği ile Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan EMO- Genç öğrenci komisyonu toplantısı 27 Nisan 2016 Çarşamba günü Şubemizde düzenlendi.

SOSYAL ETKİNLİKLER KOMİSYONU 1. TOPLANTISI DÜZENLENDİ 26.04.2016

    

9. Dönem Sosyal Etkinlikler Komisyonunun ilk toplantısı 26 Nisan 2016 Salı günü Şubemizde düzenlendi.

MÜHENDİSLİK MESLEĞİ SÖYLEŞİSİ SAKARYA ÜNİVERSİTESİNDE DÜZENLENDİ 26.04.2016

    

Sakarya Üniversitesi` nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilere yönelik `Mesleki Tanıtım ve Mesleki Deneyim Aktarımı` konulu söyleşi 26 Nisan 2016 Salı günü düzenlendi. Söyleşiye EMO Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi SALİH BÖREKÇIOĞLU ve TEDAŞ`ta genel müdür yardımcılığı yapmış üyemiz SEDAT ÖZKAN konuşmacı olarak katıldı.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ PROTOKOL ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 26.04.2016

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri, 26 Nisan 2016 Salı günü, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. İbrahim Saraç, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oğuzhan Urgan ve Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurettin Abut’u makamlarında ziyaret etti.

Tüm Haberler 

EMO KOCAELİ ŞUBESİ AKADEMİ HASTANESİ PROTOKOLÜ VE SAĞLIK SEMİNERİ‏ 08.12.2014

    

GELENEKSEL YIL SONU GECESİ 04.12.2014

    

Odamızın kuruluşunun 60. yılının geleneksel gecesi 6 Aralık 2014 Cumartesi günü Wellborn Luxury Hotel’de gerçekleştirilecektir.

SAĞLIK SEMİNERLERİ HK. 22.11.2014

    

EMO ASANSÖR A TİPİ MUAYENE KURULUŞU OLMA TARTIŞMALARI YEREL ÇALIŞTAYI DÜZENLENİYOR 12.11.2014

    

22 Kasım 2014 Cumartesi günü Ankara`da yapılacak `A Tipi Muayene Kuruluşu` Çalıştayına yönelik olmak üzere şubemiz tarafından `EMO Asansör A Tipi Muayene Kuruluşu Olma Tartışmaları Yerel Çalıştayı` düzenlenecektir. `EMO Asansör A Tipi Muayene Kuruluşu Olma Tartışmaları Yerel Çalıştayı` 15 Kasım Cumartesi günü saat 14.00` da Teksif-İş Sendikası Seminer Salonu` nda düzenlenecektir.

ŞENGAL YARDIM BEKLİYOR! 21.08.2014

    

IŞİD saldırılarından kaçan ve Şengal’den Türkiyeye göç eden, çok zor şartlar altında yaşamaya çalışan Ezidiler için yardım kampanyası organizasyonu TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu tarafından organize edilmektedir. Kampanya çerçevesinde bebek maması, çocuk bezi, kadın pedi başta olmak üzere yastık, battaniye, yatak, çadır, temizlik malzemesi, oyuncak, kadın-erkek iç çamaşırı, çocuk kıyafeti malzemeleri toplanacaktır. Yardım malzemelerinin Şubemize ulaştırılması gerekmektedir.

GELENEKSEL ŞUBE PİKNİĞİ 18.08.2014

    

Şubemizin Geleneksel Pikniği 7 Eylül Pazar günü Sapanca Şelale Alabalık ve Piknik Tesisleri‘nde yapılacaktır. Doğa eşliğinde keyifli ve sürprizlerle dolu pikniğimize tüm üyelerimiz davetlidir.

SİVAS KATLİAMI 21. YILDÖNÜMÜNDE PROTESTO EDİLECEK 02.07.2014

    

Sivas Katliamı Kocaeli`nde de yapılacak yürüyüş ile kınanacak. Sivas Katliamının sorumlularının yargılanması ve hesap sorulması vurgusuyla düzenlenecek yürüyüş etkinliği saat 18.00` da İzmit Merkez Bankası` nın önünden başlayıp, Cumhuriyet Parkı` nda yapılacak basın açıklaması ile sona erecek.

Tüm Duyurular 

EMO’DAN YURTTAŞLARA UYARI: ÇİFTE GÜVENLİK UYGULAMALARI KULLANIN 07.04.2016

    

Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi; Türkiye’de milyonlarca yurttaşın kimlik bilgilerinin sızmasının ardından yaşanan güvenlik zafiyeti nedeniyle acil olarak yeni bir güvenlik sistemine geçilmesini istedi. Ülkemizde kişisel verilerin güvenliği konusunda zafiyetten öte ciddiyetsizlik yaşandığına dikkat çeken EMO; yurttaşlara bankacılık sistemi başta olmak üzere işlemlerde çift güvenlik sistemleri kullanmaları uyarısında bulundu. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından erişebilirsiniz.

CERATTEPE DİRENİŞİ’NE YAPILAN MÜDAHALEYİ KINIYORUZ 19.02.2016

    

Artvin’in Kafkasör Yaylası’nda altın ve bakır madeni bulunan Cerattepe Bölgesi’ne mahkemenin keşfini dahi beklemeden girmeye çalışan şirketin araçlarına karşı halkın gösterdiği direnişi destekliyoruz. “Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir” denilerek Anayasal güvence altına alınmış haklarını kullanan bölge halkına karşı yapılan saldırıyı kınıyoruz. Yine Anayasa’ya göre insanların sağlıklı yaşam hakkını ve çevreyi korumak bizatihi devletin göreviyken, devlet gücünü elinde bulunduran iktidarın bu görevini yerine getirmek bir yana yaşam haklarına sahip çıkan insanlarımızı hedef alan müdahaleleri kabul edilemez.

KATLİAMLARI DURDURUN 18.02.2016

    

Şubemiz, Ankara`da yaşanan saldırıyla ilgili bir basın açıklaması yaparak, can güvenliğini sağlayamayan yetkilileri istifaya çağırdı. Yaşamını kaybeden yurttaşlarımızın yakınları ve tüm halkımıza başsağlığı dileğinde bulunulan açıklamada, `Arkasında hangi güç yer alırsa alsın, insanları hedef alan terör eylemlerinin haklı hiçbir nedeni olamaz` denildi. Basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

KAYIPKAÇAĞI YÜKSEK ŞİRKETLERE `AFERİN` DÜZENLEMESİ YARGIDA 09.02.2016

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), imtiyazlı statü yaratarak kayıp-kaçak oranı yüksek dağıtım şirketlerini ödüllendiren ve kullanıcıların aleyhine hükümler içeren Dağıtım Sistemindeki Kayıpların Azaltılmasına Dair Tedbirler Yönetmeliği`ne karşı dava açtı. EMO`nun açtığı davaya ilişkin ayrıntılı bilgilerin yer aldığı basın bültenine yazımızın devamından erişebilirsiniz.

AKKUYU ANLAŞMASI`NI FESİH ÇAĞRISI 17.12.2015

    

EMO, Rusya ile yapılan Nükleer Santral Anlaşması`nı iptal koşulları açısından inceledi…

KARANLIKTA KALDIK! 30.11.2015

    

NÜKLEERDE `UÇUŞ MODUNA` GEÇİLDİ 16.10.2015

    

Başkent’te insanların can güvenliği sağlanamamışken; katliamın dördüncü gününde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı üçüncü nükleer santralin Kırklareli İğneada’ da yapılacağını açıkladı. Açıklamaya tepki gösteren Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi 8. Dönem Yönetim Kurulu, Türkiye`nin tüketim tahmini ve üretim planlamasına göre nükleer santrala ihtiyaç olmadığını ortaya koyarken, nükleer santrallardan pahalı elektrik üretileceğine dikkat çekti. Üçüncü nükleer santral açıklamasının arka planına ilişkin sorgulamaların da yer aldığı EMO açıklamasının tamamına yazımızın devamından erişebilirsiniz.

Tüm Basın Açıklamaları 

Kayıt Yok

1950 ADAPAZARI DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 19240 SİCİL NOLU ÜYESİ MUHARREM ŞENGEL İSTANBUL DEVLET MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK AKADEMİSİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (03.03.2014) 03.03.2014

    

1955 ÜSKÜDAR DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 8971 SİCİL NOLU ÜYESİ ALİ SAFFET GÜVEN İSTANBUL DEVLET MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK AKADEMİSİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (06.11.2013) 06.11.2013

    

1955 YENİKÖY DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 15290 SİCİL NOLU ÜYESİ MEHMET AYAZ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KOCAELİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (28.10.2013) 28.10.2013

    

1976 GÖLCÜK DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 42646 SİCİL NOLU ÜYESİ DEVRİM YAVUZ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (19.09.2013) 19.09.2013

    

1946 ZONGULDAK DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 16472 SİCİL NOLU ÜYESİ BAYRAM ENŞİCİ YILDIZ ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (24.04.2013) 24.04.2013

    

1936 ESKİŞEHİR DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 1893 SİCİL NOLU ÜYESİ ALEV KAPLANGI İSTANBUL TEKNİK OKULU TEKNİK OKUL FAKÜLTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (30.03.2012) 30.03.2012

    

1945 İZMİR DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 19191 SİCİL NOLU ÜYESİ ÖNER TUNA İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (10.11.2010) 10.11.2010

    

Tüm Yitirdiklerimiz 

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 28.04.2016

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri, 28 Nisan 2016 Perşembe günü, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın`ı makamında ziyaret etti.

SEDAŞ ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 28.04.2016

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri, 28 Nisan 2016 Perşembe günü, SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven`i makamında ziyaret etti.

TEDAŞ ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 28.04.2016

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri, 28 Nisan 2016 Perşembe günü, TEDAŞ Sakarya Koordinatörü Tuncer Yeşilyurt`u makamında ziyaret etti.

EMO GENÇ TOPLANTISI DÜZENLENDİ 27.04.2016

    

Kocaeli Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği ile Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan EMO- Genç öğrenci komisyonu toplantısı 27 Nisan 2016 Çarşamba günü Şubemizde düzenlendi.

SOSYAL ETKİNLİKLER KOMİSYONU 1. TOPLANTISI DÜZENLENDİ 26.04.2016

    

9. Dönem Sosyal Etkinlikler Komisyonunun ilk toplantısı 26 Nisan 2016 Salı günü Şubemizde düzenlendi.

MÜHENDİSLİK MESLEĞİ SÖYLEŞİSİ SAKARYA ÜNİVERSİTESİNDE DÜZENLENDİ 26.04.2016

    

Sakarya Üniversitesi` nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilere yönelik `Mesleki Tanıtım ve Mesleki Deneyim Aktarımı` konulu söyleşi 26 Nisan 2016 Salı günü düzenlendi. Söyleşiye EMO Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi SALİH BÖREKÇIOĞLU ve TEDAŞ`ta genel müdür yardımcılığı yapmış üyemiz SEDAT ÖZKAN konuşmacı olarak katıldı.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ PROTOKOL ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 26.04.2016

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri, 26 Nisan 2016 Salı günü, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. İbrahim Saraç, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oğuzhan Urgan ve Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurettin Abut’u makamlarında ziyaret etti.


Çok Okunanlar


SMM ÜYE ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİNİN DENETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ELEKTRİK SİSTEMLERİNDE KESTİRİMCİ BAKIMIN ÖNEMİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ÜYE İLİŞKİLERİ VE ÖRGÜTLENME KOMİSYONU 1. TOPLANTISI YAPILDI

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ PROTOKOL ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

SMM KOMİSYONU 1. TOPLANTISI DÜZENLENDİ

PATLAYICI ORTAMLARDA ELEKTRİKSEL GÜVENLİK TEMEL EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO KOCAELİ ŞUBESİ 9. DÖNEM YÖNETİM KURULU, GEBZE TEMSİLCİ HEYETİ VE GEBZE SMM ÜYELER TOPLANTISI YAPILDI.

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

YAPI DENETİM KOMİSYONU 1. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İletişim Bilgileri

İletişim Formu

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI KOCAELİ ŞUBESİ

Adres:

ÖMERAĞA MH. NACİ GİRGİNSOY SK. NO:15/4 İZMİT - KOCAELİ

Telefon:

+90 262 3254122

Faks:

+90 262 3245456

GSM:

+90 530 7730954

GSM:

+90 530 7730955

e-posta:

Adınız: 

e-Posta: 

İletiniz: 

Soldaki güvenlik kodunu yazınız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2016 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri